drzwi HST
ul. Traktorowa 69 Łódź
Pon - Pt :  10 - 17Sobota   :   10 - 13

Drzwi przesuwne HST niskoprogowe

drzwi HST łódźDrzwi przesuwne niskoprogowe HST to najbardziej popularne okno tarasowe wybierane do nowych domów. Drzwi przesuwne HST to przede wszystkim wyjście tarasowe, którym odbywa się komunikacja na taras i z tarasu zazwyczaj w lecie, kiedy korzystamy z uroków pobytu na tarasie. Okna i drzwi przesuwne to przede wszystkim łatwość obsługi przy dużych ciężarach takich wyjść tarasowych, oczywiście im większy element tym więcej siły trzeba użyć aby ruszyć go z miejsca, pokonać jego bezwładność, lecz potem okno przesuwne toczyć powinno się bez większych problemów, aż do zamknięcia lub pełnego otwarcia. Drzwi przesuwne niskoprogowe HST można wykonać z różnych materiałów w zależności od rozmiaru, koloru, lub upodobań klienta.

Drzwi przesuwne niskoprogowe HST aluminiowe

wykonuje się głównie wtedy gdy wybór klienta pada na kolor antracyt, kolor czarny, kolor AluxDB, inny kolor RAL, albo wymiar okna HST eliminuje możliwości np drzwi HST PCV. Oferujemy okna i drzwi aluminiowe w systemie Aluprof. Drzwi HST aluminiowe mają przede wszystkim więcej możliwości schematów otwierania oraz większe możliwości wymiarowe. Okna aluminiowe Aluprof mają zakres kolorów, który jest dość zbieżny z oknami PCV co umożliwia łączenie w jednym budynku drzwi HST aluminiowych z innymi (mniejszymi) oknami PCV bez ryzyka bardzo widocznych różnic w kolorystyce. Drzwi HST Aluprof są przede wszystkim trwałe i wielowariantowe pod kątem otwierania, możliwe jest wykonanie: okna HST narożnego, drzwi przesuwne mogą być trójdrożne, okna HST o wysokości 3m, możliwa szerokość konstrukcji drzwi HST aluprof to np 10m, w technologi PCV takie konstrukcje i wymiary nie są możliwe do wykonania.

Drzwi przesuwne niskoprogowe HST PCV

wybierane są przede wszystkim gdy klient wybiera kolory drewnopodobne np: drzwi HST kolor Orzech, drzwi HST kolor Winchester, okna HST kolor Turner Oak, drzwi HS kolor Złoty dąb. Drzwi HST pcv wykonuje się do wysokości 2,5m ale tu UWAGA; jeśli wysokość otworu w projekcie domu wynosi 2,5 m to samo okno HST pcv będzie większe niż ten wymiar bo jego część wchodzi w podłogę, tzn. prawie cały próg drzwi HS zatapiany jest pod poziomem podłogi czego wymiar okna w projekcie budowlanym nie przewiduje, dodatkowo dochodzą niedokładności wykonania otworu na budowie ( jest to związane z naturalną niedokładnością budowania z cegły/pustaka lub wylania nadproża z betonu). Drzwi HST z pcv w systemie Salamander są przede wszystkim ciepłe i szczelne, a poza tym budowa progu w oknach HST pcv daje znakomite zapezpieczenie przed wodą napierającą z wiatrem. Progi w drzwich przesuwnych HST PCV mają kolor szary (jasny) co znakomicie komponuje się z większością podłóg i wnętrz.

Drzwi przesuwne niskoprogowe HST drewniane

wybierane są przede wszystkim wtedy gdy klient poszukuje drewna jako materiału stolarki w ogóle choć wybór taki jest bardziej złożony w przypadku drewna. Wybór drzwi HST drewnianych zawsze wiąże się z zakupem wszystkich okien do domu wykonanych z drewna, a tutaj motywacje wyboru mogą być różne. Wiodącym powodem wyboru drewna jako takiego jest hasło zdrowe lub naturalne, co jest oczywiście dyskusyjne, ale gdy klient jest przekonany do takich argumentów to okna i drzwi HST drewniane są znakomitym wyborem. Innym powodem wyboru drzwi oraz okien drewnianych jest kolor chociaż bardziej widok słojów lub wzoru drewna, który niewątpliwie jest poza dyskusją bo to po prostu czysta natura. Kolejnym wyborem klientów jest wybór drzwi HST i okien drewnianych w okładzinie aluminiowej od strony zewnętrznej (w dowolnym kolorze) zaś od wewnątrz naturalne drewno w dowolnym kolorze kryjącym lub lazurowym. Możliwości wymiarowe drzwi HST z drewna są bardziej zbliżone do PCV niż aluminiowych, chociaż schematy otwierań są bliższe oknom HST aluminiowym. Najważniejszą zaletą drzwi HST drewnianych jest możliwość wyboru kolorów naturalnego drewna.